Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w wadajna szkoła.

16 października 2021 by Brak komentarzy

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jak wykonać odzyskiwanie macierzy RAID

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 komu można powierzyć takie działanie.

Przywracanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie danych RAID to skrót od angielskiego terminu redundant, mirror lub striped array, w którym te same urządzenia fizyczne (dyski twarde) są używane do obsługi dwóch lub więcej nadmiarowych urządzeń. W celu uzyskania najlepszych wyników, zaleca się stosowanie tylko jednego nadmiarowego dysku do wykonywania zadania odbudowy danych na innym dysku twardym. Odbywa się to przy użyciu jednego kontrolera w połączeniu z co najmniej dwoma fizycznymi dyskami twardymi. Dzięki temu ten rodzaj odzyskiwania danych jest bardzo wydajny i skuteczny, ale tylko wtedy, gdy proces odbudowy jest wykonywany po awarii danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 wytrawny serwis.

Dobrą wiadomością jest to, że odzyskiwanie RAID nie zawsze wymaga odbudowy całego nośnika pamięci. Jeśli dysk twardy nadal działa, można po prostu utworzyć kopię zapasową całego urządzenia i zadanie zostanie wykonane. W tym celu należy otworzyć Narzędzia administracyjne (w Panelu sterowania, w Systemie i konserwacji). Następnie odszukujemy ikonę Stan pamięci masowej znajdującą się w Centrum stanu w lewym dolnym rogu ekranu i klikamy na nią.

Przywracanie danych z macierzy RAID w płodne triki.

Po wybraniu zakładki Wirtualizacja pojawi się ikona Recovery Matrix. Kliknięcie na nią spowoduje wyświetlenie konsoli odzyskiwania danych w oparciu o dane logiczne. W tym miejscu możesz wybrać opcję utworzenia kopii lustrzanej danych odzyskiwania, korzystając z okienka w lewym dolnym rogu ekranu. Klikając prawym przyciskiem myszy, przechodzimy do kolejnego kroku procesu, jakim jest utworzenie lustra RAID całego systemu.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można zaufać takie zlecenie.

Obecnie głównym wyzwaniem, z którym mamy do czynienia podczas próby wykonania logicznej kopii zapasowej systemu, jest fakt, że urządzenie logiczne nie działa. Kiedy mówimy o logicznej kopii zapasowej, mamy na myśli tworzenie kopii zapasowej danych do zewnętrznego źródła. Jeżeli maszyna fizyczna jest już zatrzymana, to nie ma możliwości wykonania kopii zapasowej. Można ją jednak łatwo utworzyć. Wystarczy skopiować niezbędne informacje na pustą partycję NTFS, a następnie zamontować dysk. W ten sposób tworzona jest niezbędna struktura logiczna RAID mirror.

Następnym krokiem, który należy podjąć w celu uzyskania macierzy odzyskiwania pracy jest skopiowanie niezbędnych informacji z logicznego źródła na lustro RAID. Można to zrobić, klikając mały znak +, który pojawia się obok dysku, który chcesz skopiować go do. Zaleca się wykonanie kopii testowej, aby upewnić się, że jesteś w stanie zrobić to działa. Po zakończeniu kopii testowej, można przejść do przodu i rozpocząć proces odzyskiwania. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na przycisk „Rozpocznij odzyskiwanie” i czekać, aż odzyskiwanie rozpocznie.

Po rozpoczęciu odzyskiwania macierzy RAID, system operacyjny będzie musiał wykryć wszystkie urządzenia, które są kopie zapasowe danych. Następnie przystąpi do określenia przyczyny awarii oraz do wyodrębnienia i usunięcia wszelkich potencjalnych awarii. Dysk wybrany do czyszczenia jest ten, który uległ awarii; reszta powinna zostać automatycznie usunięta. Po wykonaniu tych czynności będzie można przywrócić dane z macierzy. Jeśli podczas tworzenia kopii zapasowej nie została utworzona kopia zapasowa danych, należy ją utworzyć przed kontynuacją.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są zapłaty.

Jeśli wykonasz ręcznego odzyskiwania, a następnie trzeba będzie najpierw zlokalizować dysk, który ma być głównym i umieścić w kolejności rozruchu. Pozwoli to na głównym dysku macierzy RAID, aby uruchomić bez konieczności dla systemu operacyjnego do uruchomienia. Byłby to jeden z najbardziej efektywnych sposobów odzyskiwania danych z macierzy Raid, ale może być również jednym z najbardziej czasochłonnych. Istnieją również inne opcje, takie jak klonowanie dysku macierzy RAID, w którym to przypadku klonowanie zostanie zastosowane do innych dysków nadmiarowych, jak również. Zapewniłoby to, że każdy z nich ma identyczną konfigurację po odzyskaniu.

Jedną z największych zalet odzyskiwania danych z macierzy jest łatwość, z jaką można je wykonać. Proces ten jest tak prosty, że wiele osób wykonuje go samodzielnie. W skrócie, po rozpoczęciu procesu odzyskiwania RAID, wszystko, co należy zrobić, to określić, które dyski muszą być odbudowane, a które nie. Jeśli dysk, który został uszkodzony musi być wymieniony, a następnie wszystko, co należy zrobić, to skopiować wszystkie wymagane informacje na dysk, który musi być zastąpiony, a następnie postępować zgodnie z resztą procesu, aby zakończyć proces. Cały proces odzyskiwania odbywa się w ciągu kilku minut i naprawdę nie ma żadnego zgadywania.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *